Mikro Yazılım Mobilya Sektörü


Mobilya Sektörü

Mikroyu mobilya sektöründe üretim yapan bir şirketseniz, reçete kısmımız ile tüm mobilyalarınızın hammadde , işçilik ve genel yönetim masraflarını hesaplayıp daha sonra maliyetlendirmeye ulaşıp, ürününüzü sattığınızda da karlılığı hesaplayıp sonuca ulaşabilirsiniz. Bu üretimleri yaparken iş emri takibi ile iş hayatı daha kolay bir hale gelecektir. Ayrıca operasyon kartları sayesinde personel verimliliğini iş merkez kartları sayesinde makinalarımızın performanslarını ölçebileceğiz. Bir de rota takibi ile alınan siparişin ne durumda olduğunu kontrol edebiliriz.

 • Ürün konfigürasyon özelliği ile karmaşık ürün konfigürasyonlarının tasarlanması ve üretilmesi sağlanır. Planlama yöneticileri müşteri siparişlerini değerlendirirken maliyetlere göre karlılığı ve kaynak yeterliliğini göz önüne alabilirler. Küçük miktarlardaki siparişler AÜÇ (Ana Üretim Çizelgeleme – MPS) tarafından toplanarak ideal üretim kapasitesi değerlendirilir. Uzun vadeli fabrika üretim planları ise sektöre spesifik MPS/MRP ve üretimde değişim (net change) algoritmaları ile gerçekleştirilir.
 • Kampanyalar müşteri grupları, ödeme şekilleri ve coğrafi lokasyon bazında tanımlanabilir. Kampanyalar ayrıca promosyon, indirim, satış/satınalma/sevkiyat masraflarını içerebildiği gibi ödeme/satınalma tarihçesine de sahiptir. Çok yönlü kampanyalar için detaylı bir formül editörü bulunmaktadır.
 • Marka, ürün, ürün grupları satış tutar/miktar, satıştan iadeler ve maliyet bazında analiz edilir. Analiz sonuçlarına göre hedef oluşturmak ve strateji belirlemek mümkündür. Mikro uygulamaları müşteri siparişlerinin karşılanmasını finans ve dağıtım yönetimi modülleri ile entegre eder.
 • Global adres veri deposundan dağıtım rotaları tanımlamak mümkündür. Satış yöneticileri, her satış temsilcisinin günlük, haftalık ve aylık rotalarını satış göstergelerine göre ideal müşteri ziyaretini sağlayacak şekilde planlayabilir. Satış yöneticileri, satış primlerini temsilci bazında miktar, tutar veya özel parametrelere göre ayarlayarak daha yüksek satış performansına ulaşabilirler.
 • Ürünlerin barkodlarına göre montajı yapılır. Bu şekilde doğru ürün konfigürasyonunun oluşturulması ve kalite departmanının fabrika içinde mobil araçlar ile denetim yapması sağlanır. Bütün tamamlanmış ürünler barkod ile dağıtıma hazır hale getirilir. Mobilya endüstrisine yönelik Mikro çözümleri ile müşteri hizmetleri departmanları hatalı ürün konfigürasyonu bildirimlerini ayrıştırabilir ve mağazalarda oluşabilecek kalite problemlerini takip edebilir.

Mikro Ticari Paketini
Bizden Alan Firmalara

Mikro Raporlama Ücretsiz

 • Windows Uyumlu
 • Microsoft Word, Excel, Pdf, Xml Dosya Aktarımı
 • Excel'de hazırlanan dosyaları Mikro'ya aktarma
 • SQL Veritabanında Çalışır
 • Mac OS İşletim Sisteminde Çalışmaz
 • Elektronik Fatura ve Defter Uyumludur